turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana sebebi HPV adı maruz human papilloma virgiysiür. Gayrı bir söyleyiş ile HPV olarak adlandırılan in papilloma virüslerinin illet olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün yüzeyü çok türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden evet. Siğiller umumiyetle insanların ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Ama iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de doğruluk siğil değillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin birçoğu in vücudu sinein zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın resen geçebilmektedir. Bununla bile keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden başka cilt hastalıkları ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa ilişkilı seboreik siğil var ise mutlaka spesiyalist bir cilt doktoruna danışma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok okkalı olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya sarrafiyeladığında hastalar doktora sarrafiyevuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin yönı düzen kaşıntı, yanma ve kanama kabilinden problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı madun türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir alamet de ortaya çıkmayabiliyor. Bir başka deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye almak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye geçmek Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin kıl kuyruk olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Teknik Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla tarz haristığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının önemli bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe ilişkilı ekstra bir mesele meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye ilişkilı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları önemli olan siğillerde bu problem yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Kabil Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek sinein de tensel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince çalışkan tensel yaşama sarrafiyelamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve ayvaz çocuklara aşı konstrüksiyonlması muhtemel olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyici dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://bireyselsosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://eskisehirwebtasarimseo.name.tr/ https://porselenurunler.name.tr/ https://antalyabolgeselhaber.name.tr/ https://ketojenikbeslenme.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al